Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Australská hypotéka s výhodnými úroky

%
1. 7. 2019

Čím více si půjčíte, tím méně zaplatíte na úrocích. Takto jednoduše jde shrnout základní myšlenku australské hypotéky. Pojďme si tuto českou specialitu představit blíže.

Jak australská hypotéka vznikla?

Byl podzim 2012 a v médiích se objevila reklama s klokanem na nový produkt od Hypoteční banky, která poprvé představila australskou hypotéku. Jak reklamní spor avizuje, nejde u australské hypotéky o hypotéku na klokana ani na bumerang, ale o výhodný úvěr se splátkami vzhůru nohama - čím vyšší úvěr, tím nižší úrok. Hypoteční banka si na toto slovní spojení nechala vystavit ochranou známku.

Touto formou tak jednoduše odlišila tuto novinku od jiných hypoték a pojem australská hypotéka se brzy zabydlel nejen v marketingu, ale také v nabídce finančních produktů.

Pozor na záměnu s americkou hypotékou

Australská hypotéka je hypoteční úvěr, který je spojený se zástavou nemovitosti a může být účelový i neúčelový. Americké hypotéce „na cokoliv“ jsme se věnovali v nedávném článku a jedná se čistě o neúčelovou hypotéku.

Co je dobré o australské hypotéce vědět

Australská hypotéka je založena na degresivním výpočtu úrokové sazby. Pro vás jako klienta to znamená, že ke sazbě hypotéky získáte bonusovou slevu, která je fixována hranicí 0,4 %.Zvýhodněné jsou také poplatky.

  • Vyšší půjčka od banky vám zajistí nižší úrokovou sazbu.
  • Australská hypotéka je levnější než spotřebitelské úvěry.
  • Je určena pro fyzické i právnické osoby.
  • Je vždy zajištěna zástavním právem k nemovitosti.
  • Může být účelová i neúčelová (lze také kombinovat).

Praktický příklad australské hypotéky

Manželé si chtějí pořídit rodinný domek, na jehož rekonstrukci si potřebují také půjčit. Než aby si zařizovali jednu hypotéku na nákup nemovitosti a jeden spotřebitelský úvěr na rekonstrukci a vybavení, postačí jim zařídit jednu australskou hypotéku. Navíc díky tomu, že bude celá půjčka spojena do jedné částky, získají lepší úrokovou sazbu.

 

Díky degresivnímu výpočtu hypotéky by při půjčce do 2 000 000 Kč ušetřili 0,2 procentního bodu, nad 2 000 000 Kč by byla úspora 0,3 procentního bodu. Čím tedy vyšší částka, tím příjemnější splátka.

Nechte si připravit hypotéku na míru

Banky nabídku hypoték pravidelně mění, a pokud se člověk nevěnuje finančnímu trhu pravidelně, je téměř nemožné udržet si aktuální přehled. Naši hypoteční poradci situaci finančních produktů bedlivě sledují za vás. Řekněte nám, jaké máte představy o své hypotéce a jaké jsou vaše možnosti splácení. Probereme s vámi veškeré podrobnosti a najdeme vám hypotéku na míru vašim potřebám. Neváhejte nás kontaktovat a ušetřete s námi nejen své peníze, ale také čas a starosti.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let