Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Straší vás doba splácení hypotéky?

%
17. 12. 2019

Přemýšlíte o hypotéce, ale máte hrůzu z doby splácení? Poraďte se s odborníkem a vaše strachy se rozplynou. Neváhejte investovat do bydlení. Vždyť kde jinde lépe uložit peníze než do nemovitostí. Navíc když ceny nájmů stále stoupají. 

Není ostudou najít si poradce, se kterým krok za krokem vyberete hypotéku s takovými podmínkami a dobou splácení, která vám bude vyhovovat.

Na čem závisí doba splácení hypotéky

V první řadě samozřejmě záleží především na tom, kolik peněz a k jakému účelu si potřebujete půjčit. Podle doby splácení se úvěry obecně dělí na krátkodobé a dlouhodobé.

  • Krátkodobé úvěry – slouží většinou k rekonstrukci nemovitostí a doba splácení je zpravidla do jednoho roku.
  • Dlouhodobé úvěry – ve většině případů jsou určeny ke koupi nemovitosti a jsou nejčastější variantou na trhu hypoték. Doba splácení těchto hypoték je pět a více let.

Jak nejlépe zvolit dobu splácení hypotéky

O tom, jak dlouhá bude doba splácení vaší hypotéky, si můžete rozhodnout vy sami. Poskytovatelé hypoték, nejčastěji banky, vám nabídnou různé možnosti, ale obecně není délka splatnosti hypotečního úvěru pevně stanovena. Pokud chcete platit nižší splátky, rozložíte si dobu splácení hypotéky na delší časový úsek. Musíte však počítat s tím, že zaplatíte více peněz za úroky. Proto tato volba není nejvýhodnější. Jednoduše řečeno, čím delší dobu splácíte, tím více peněz bance za úvěr ve výsledku zaplatíte. Většina z nás si však nemůže dovolit pravidelně měsíčně splácet tak vysokou částku, aby byla doba splácení hypotéky co nejkratší. Co tedy s tím? Většina klientů volí dobu splatnosti hypotéky na 20 let. Je to optimální doba z hlediska výše splátek a zároveň není doba splácení zbytečně prodlužována.

Nezávazně poptat

Doba splácení hypotéky vzhledem k věku klienta

U většiny bank také závisí doba splácení hypotéky i na věku klienta. Poskytovatelé hypotečních úvěrů preferují, aby byl klient po celou dobu splácení pohledávky v nedůchodovém věku. V produktivním věku se totiž snižuje riziko, že dlužník nebude moct půjčku splácet. Pokud klient během splácení dosáhne důchodového věku, většinou banka požaduje tzv. spoludlužníka, tedy osobu mladšího věku. Klient by měl hypotéku splatit nejdéle do věku sedmdesáti let.

Nevyhovuje vám doba splácení vaší dosavadní hypotéky?

Splácíte již vaši hypotéku několik let, ale podmínky vám přestaly vyhovovat? Vše má své řešení. Nechte si svou hypotéku nezávisle porovnat od kvalifikovaného poradce. V dnešní době je spousta možností, jak svou dosavadní půjčku refinancovat. Nebuďte pohodlní! Není to nic složitého a můžete si tak upravit nejen dobu splácení hypotéky, ale i splátky. A třeba se naskytne i jiné řešení, které vám může ušetřit peníze za poplatky.

Chci se poradit

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let