Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Fixace úrokové sazby

%
28. 11. 2019

Sníte o vlastním bydlení, ale nemáte našetřeno dostatek finančních prostředků? Pak vás nejspíš čeká vyřizování hypotéky. A spolu s ní budete muset řešit a znát spoustu pojmů. Nyní se zaměříme na jeden z těch pro vás nejdůležitějších, kterým je fixace úrokové sazby.

Co je fixace úrokové sazby?

Fixace úrokové sazby je jednoduše řečeno doba, po kterou se úroková sazba, respektive výše splátky u vaší hypotéky, nebude měnit. A to ani v případě, že se výše úroku změní. Ovšem také to znamená, že během fixačního období musíte zůstat u své banky. Rovněž je vždy na konci období fixace možné splatit část nebo celou hypotéku.

Jaká délka fixace úrokové sazby je nejvýhodnější?

Je pravidlem, že kratší délka fixace zajišťuje nižší úrokovou sazbu. Tím jsou výrazně sníženy nároky na měsíční rozpočet.

Naopak delší fixace úrokové sazby vám přinese o trochu vyšší úrok a s ním související vyšší měsíční splátku. Ovšem za cenu vašeho většího klidu, protože budete chráněni před nečekanými pohyby úrokových sazeb. Také můžete dlouhodobě plánovat své výdaje.

Varianty fixace

  • jednoletá
  • tříletá
  • pětiletá
  • další (individuální)
  • variabilní úroková sazba

Jednoznačně nejoblíbenější je pětiletá a tříletá fixační doba.

Jakou dobu fixace tedy zvolit?

V první řadě byste měli vědět, že volba je na vás. V zásadě byste si ale měli zodpovědět na otázku: Můžete se spolehnout na stabilní příjem? Plánujete hypotéku splatit před koncem fixace? Pokud ano, bude pro vás výhodnější delší úroková fixace. Naopak pokud máte raději flexibilitu, máte nějakou finanční rezervu nebo počítáte s možností splatit ji předčasně, pak je lepším řešením krátkodobá fixace.

Více o fixaci hypotéky 

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zodpovíme otázky, případně pomůžeme s vyřízením celé hypotéky. Šetřete svůj čas i nervy a svěřte se do rukou odborníků, kteří s nimi mají bohaté zkušenosti.

Chci hypotečního poradce 

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let