Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Hypotéka bez doložení příjmů už je pasé

%
23. 5. 2019

Mít svůj vlastní dům nebo byt je snem snad každého, kdo se chce usadit. Ovšem bez půjčky si to může dovolit opravdu málokdo. Navíc, podmínky banky bývají mnohdy nemilosrdné a jejich sítem rozhodně neprojde každý. Proto bývá často poptávaná hypotéka bez doložení příjmů.

Hypotéka bez doložení příjmů

Standardně bývá zájemce o hypotéku buď zaměstnaný nebo podnikatel. Pak nemá problém doložit své příjmy buď prostřednictvím písemného potvrzení o příjmu od zaměstnavatele nebo daňovým přiznáním. Potíže nastávají v případě, pokud zájemce nemá, jak příjem doložit a hledá možnost, jak získat hypotéku bez doložení příjmů.

Důležité příjmy pro poskytovatele hypoték

  • z hlavního pracovního poměru
  • z podnikání
  • z činnosti podnikatele
  • z vedlejšího pracovního poměru
  • zisk z pronájmu nemovitostí
  • další – důchody, mateřská, alimenty, …

Koho se to většinou týká?

Klasicky se to týká například podnikatelů, kteří začali podnikat, a ještě daňové přiznání nepodávali. V tomto případě jim žádná banka hypotéku neposkytne, a to i v případě, že je jejich příjem dostatečně vysoký.

Chci hypotečního poradce 

Hypotéka bez prokazování příjmů

Dříve platilo, že některým bankám stačilo, pokud jim klient doložil obraty z činnosti podnikatele či čestné prohlášení s uvedením měsíčního příjmu. To však od roku 2019 není možné a hypotéku bez prokazování příjmů nelze získat.

Podle nového zákona o spotřebitelském úvěru platí, že se musí příjem dokládat vždy, a to dokonce bez ohledu na to, zda se jedná o bankovní či nebankovní hypotéku. A samozřejmě musí být v očích banky dostatečně vysoký tak, aby pokryl splátku včetně nutné rezervy pro žití.

Máte dotazy?

Pokud byste chtěli vědět více o hypotéce bez doložení příjmů, neváhejte nás kontaktovat. Náš tým specialistů je tu pro vás.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let