Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Hypotéka na pozemek a co potřebujete vědět

%
25. 3. 2019

Máte vyhlídnutý pozemek, na kterém si chcete postavit svůj vysněný dům, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Nemusíte mít obavy. Stejně jako na stavbu domu si můžete vzít i hypotéku na pozemek.

Hypotéka na pozemek dostanete jen na výstavbu domu či bytu

Pokud si chcete vzít hypotéku na pozemek, musíte počítat s tím, že ho musíte využít výhradně ke stavbě rodinného či bytového domu nebo objektu k rekreaci. K uzavření hypotéky totiž budete potřebovat stavební povolení, územní souhlas nebo existující regulační nebo územní plán.

Ovšem pozor, ne všechny banky vám dají hypotéku na samotný pozemek. Některé požadují, aby byla spojena s následnou výstavbou do jednoho roku.

Potřebujete projekt, rozpočet i povolení

Pokud budete chtít hypotékou financovat jak pozemek, tak i dům, musíte bance předložit projekt, rozpočet na výstavbu a později i stavební povolení. Na základě projektu a rozpočtu banka stanoví budoucí hodnotu nemovitosti a tím i částku, kterou vám může půjčit.

Hypotéka na pozemek nejlépe u jedné banky

Rovněž počítejte s tím, že hypotéku na pozemek a výstavbu domu budete nejspíš realizovat u jedné banky, protože na pozemku bude mít zástavní právo ve svůj prospěch. Na jedné nemovitosti totiž nemůžou být zapsána dvě zástavní práva.

Dvě banky pouze s další nemovitostí

Pokud to tak nechcete a radši byste měli každou hypotéku u jiné banky, je jediným řešením ručit za hypotéku na pozemek jinou nemovitostí. Tak totiž může být pozemek bez zástavního práva a může sloužit jako zástava pro stavbu. Ovšem myslete na to, že vás to bude stát mnohem více na různých poplatcích. Proto se běžně hypotéka na pozemek i stavbu realizuje u jedné banky, protože klient jinou nemovitost nemá a banka rozdělení hypotéky nedovolí.

Obraťte se na nás, rádi vám poradíme

Potřebujete poradit nebo máte otázky? Kontaktujte nás a my vám rádi pomůžeme.

 

Chci hypotečního poradce

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let