Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Hypotéka v roce 2020

%
19. 12. 2019

Obyvatelé České republiky se řadí mezi ty, kteří ve velkém preferují vlastní bydlení. Více jak dvě třetiny lidí mají vlastní nemovitost a další o ní uvažují. Tempo růstu cen domů a bytů a současně i vyšší úrokové sazby tomuto trendu moc nepřejí. 

Pokud plánujete pořízení vlastního bydlení, pojďte se podívat, jaký je předpoklad pro hypotéky v roce 2020.

Předpokládaný vývoj hypoték a cen nemovitostí

V následujícím období odborníci očekávají zpomalení ekonomiky a v souvislosti s tím budou ovlivněny i úrokové sazby. V roce 2020 můžeme očekávat pozastavení či dokonce pokles úrokových sazeb. ČNB uvádí pro rok 2019 úrokovou sazbu 2,2 %, roce 2020 2,3 % a v roce 2021 úrokovou sazbu ve výši 2,0 %. Dlouhodobé zvyšování hypoték by se tak mělo zastavit.

Co se týká vývoje cen nemovitostí, je potřeba rozlišovat lokalitu. Významný pokles cen nelze dlouhodobě očekávat. Velká města a především Praha se stále řadí na špičku lukrativního bydlení, proto je zde i nadále prognóza zdražování. Menší města a vesnice se mohou dočkat malého zlevnění, ale opět nelze snížení cen očekávat plošně.

Fixace hypotéky v roce 2020

Fixace hypoték se z dlouhodobého hlediska prodlužuje. Zatímco před lety byla nejoblíbenější fixace na 5 let, v současné době mnoho klientů využívá fixaci na 10 let a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i v roce 2020.

Důvody jsou tři. Jedním je obava z dalšího nárůstu úrokové sazby. Druhý důvod je příjemnější - jsou jím podmínky předčasného splacení, které jsou pro klienty příznivější. V případě, že se rozhodnete hypotéku doplatit před plánovaným termínem, nehrozí vám žádné sankce jako tomu bylo dřív. Trojici uzavírá inflace, protože čím je vyšší, tím méně se reálně splatí (reálná hodnota splátky v čase klesá).

Chci nejvýhodnější hypotéku

Blíží se vám konec fixace? Neotálejte!

Plánujete refinancování hypotéky? Počítejte s tím, že budete potřebovat minimálně tři měsíce. V tomto období byste již měli mít nabídku své banky na další fixační období a zároveň ještě dostatek času na porovnání ostatních nabídek. Nechce se vám vše přepočítávat a řešit nudné papírování? Neváhejte nás kontaktovat. Tým hypotečních poradců vše vyřeší za vás a při společných konzultacích vyberete hypotéku, která bude splňovat vaše požadavky.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let