Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Jak mám získat hypotéku na bydlení?

%
15. 10. 2018

Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. To by prý měl každý správný muž za svůj život zvládnout. Co se týče stromu a syna vám nepomůžeme, ale poradíme vám, jak získat hypotéku na bydlení a díky ní se přiblížit vlastnímu domu či bytu.

Jak získat hypotéku na bydlení

Sen o vlastním bydlení má, snad s výjimkou nestálých dobrodruhů, každý z nás. A není se čemu divit. Komu by se chtělo platit nájem za prostor, který nikdy nebude náš, a navíc nemáme jistotu, kdy ho budeme muset opustit. S přibývajícím věkem nám také začíná docházet, že by bylo fajn mít v důchodu jistotu v podobě vlastního bytu. Jak tedy získat hypotéku na bydlení?

Pro získání hypotéky na bydlení je potřeba splnění šesti zásadních podmínek:

  1. Věk mezi 18–65 lety
  2. Pobyt v České republice
  3. Dostatečný příjem, který závisí na výši měsíční splátky
  4. Čisté rejstříky dlužníků
  5. Nejlepší je nemít žádné další půjčky, ale ani ty nemusejí být problémem
  6. Je důležité vědět, že banky nám můžou půjčit maximálně 80-90 % z hodnoty nemovitosti. Zbytek je potřeba zaplatit z vlastních úspor, případně ručit další nemovitostí adekvátní hodnoty

Také myslete na to, že úroková sazba hypotéky na bydlení je pohyblivou složkou, a že po konci fixace můžete měsíčně platit odlišnou částku. Také je nutné si platit pojištění, které opět měsíční splátku mění. A pozor na další poplatky, které nejsou na první pohled zřejmé.

jak mam ziskat hypoteku

Každá hypotéka na bydlení má svá specifika

Pokud jste seznámeni se všemi body, můžete se směle vydat do banky a požádat o hypotéku na bydlení. Připravte se na to, že budete zavaleni mnoha a mnoha dokumenty. Nechceme vás podceňovat, ale pokud nejste z oboru, je velice těžké se v nich vyznat. Každá banka má jiné podmínky, jiné výhody a jiný úrok.

Jak mám získat hypotéku na bydlení a nezbláznit se?

Jednoduše. Obraťte se na nás. Do článku jsme zahrnuli pouze základní obecné body, ovšem každý klient je z hlediska bank posuzován zcela individuálně. My s vámi projdeme vaši situaci, ujasníme si vaše požadavky a možnosti a následně vám pomůžeme s vyřízením hypotéky. S námi otázka Jak získat hypotéku na bydlení? už nebude znít tak složitě, protože budete mít někoho, kdo složitému bankovnímu jazyku rozumí.

Chci hypotečního poradce

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let