Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Jak na výpočet hypotéky podle příjmu?

%
29. 10. 2018

Sníte o vlastním domě nebo bytě, ale nemáte dostatek peněz? To nemá skoro nikdo. Naštěstí existují půjčky na bydlení. Ovšem dosáhnout na potřebnou částku není zase tak úplně snadné. Navíc banky v poslední době podmínky stále zpřísňují. 

Jedním z předpokladů je také váš dostatečný výdělek, a proto vám poradíme, jak na výpočet hypotéky podle příjmu.

Výpočet hypotéky podle příjmu aneb myslete i na budoucnost

Myslete na to, že se jedná o závazek na desítky let, proto je důležité opravdu pečlivě zvážit, zda a v jaké výši si můžete hypotéku dovolit. Abyste za pár let nezjistili, že na to prostě nemáte. Nikdo samozřejmě nemůže předvídat, co se stane, ale je lepší, když si to dopředu promyslíte. A teď už se můžeme podívat na výpočet hypotéky podle příjmu.

vypocet_hypoteky

Příjem mínus výdej – snadný příklad při výpočtu hypotéky podle příjmu

Při výpočtu hypotéky podle příjmu platí jednoduchá rovnice – čím větší ho máte, tím spíše vám ji banka přiklepne. A s jakou maximální částkou můžete počítat? Základní jednoduchý výpočet si můžete udělat sami s pomocí tužky a papíru.

  1. Sepište si všechny pravidelné příjmy (plat, zisky z pronájmu, státní příspěvky,..)
  2. Sepište si všechny pravidelné výdaje (pronájem, energie, půjčky, jídlo, šaty, zábava,..)
  3. Odečtěte výdaje od příjmů

Kolik vám zbylo? Právě se díváte na maximální měsíční splátku, kterou jste schopni zaplatit. Když si ji vynásobíte počtem měsíců, po které budete splácet, vyjde vám přibližná částka výše hypotéky podle příjmu.

Jak získat hypotéku na bydlení? 

 

Pro výpočet hypotéky podle příjmu jsou důležité i jiné okolnosti

Opravdu se jedná jen o hrubý nástin, ale můžete si být téměř jisti, že vyšší částku vám banka neposkytne, pravděpodobně bude nižší. Pro výpočet hypotéky podle příjmu je také podstatné, zda jste ženatí, kolik máte dětí a podobně. Výhodou je, že můžete žádat společně s partnerem, manželkou nebo rodičem, s jejichž pomocí můžete dosáhnout na vyšší částku.

Některé banky mají na výpočet speciální programy, další spoléhají na jiné postupy. Potíže také mohou nastat, pokud je vaše zaměstnanecká smlouva uzavřena na dobu určitou.

Výše hypotéky podle příjmu není pro každého stejná

Těch kritérií je samozřejmě mnohem více a každý klient je posuzován zcela individuálně. Neznamená to tedy, že pokud má váš soused stejný plat jako vy, automaticky budete moci dosáhnout také na stejnou výši hypotéky, i když se posuzuje podle stejného příjmu.

Chcete přesně vědět, jak si na tom z pohledu bank stojíte vy? Neváhejte nás kontaktovat. Vaši situaci posoudíme a případně pomůžeme i s vyřízením hypotéky.

Chci pomoc hypotečního poradce

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let