Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

3 možnosti jak řešit navýšení hypotéky

%
24. 9. 2020

Vzali jste si hypotéku na stavbu nebo rekonstrukci domu či bytu a zjistili jste, že vám peníze nestačí? I to se samozřejmě může stát - potřebujete postavit přístřešek, opravit střechu nebo byste rádi ještě dodělali příjezdovou cestu. V tomto případě je pro vás řešením navýšení hypotéky.

Navýšení hypotéky

Pokud se rozhodnete řešit navýšení hypotéky, máte v podstatě tři možnosti.

1. Navýšení hypotéky v době refinancování

V rámci refinancování lze hypotéku navýšit, ovšem je nutné počítat s tím, že pokud ji navýšíte o více než 200 tisíc korun nebo 10 %, žádost bude banka posuzovat jako nový úvěr se všemi potřebnými doklady a požadavky.

2. Navýšení stávající hypotéky

Druhou možností je pak navýšení stávající hypotéky. Některé banky tuto možnost nabízejí ještě před vypršením fixace. Ovšem opět budete muset projít schvalovacím procesem - banku bude především zajímat vaše bonita a hodnota zastavené nemovitosti.

3.Nová hypotéka

Je možné mít i dvě hypotéky najednou. To znamená, že ta stávající vám zůstane beze změn a se stejnou bankou nebo s jinou uzavřete novou hypoteční smlouvu, opět se všemi potřebnými doklady a požadavky. Tato možnost je však spíše pro ty, kteří si potřebují půjčit více peněz.

Jaké navýšení hypotéky je nejvýhodnější?

To záleží hlavně na výši aktuální úrokové sazby. Pokud je nižší než u vaší stávající hypotéky, může se vám vyplatit uzavřít spíše novou hypotéku. A naopak, pokud je stávající úrok vyšší, pravděpodobně se vám vyplatí navýšit vaši stávající hypotéku. Ale vždy je to na individuálním posouzení.

S navýšením hypotéky vám pomůžeme

Protože je každá hypoteční smlouva tak trochu specifická, je nejvýhodnější poradit se ohledně navýšení hypotéky s finančním poradcem, který se v této oblasti denně pohybuje.

Potřebuji finančního poradce 

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

 

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let