Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Neúčelová hypotéka aneb levnější spotřebitelský úvěr

%
12. 9. 2019

Potřebujete půjčit peníze třeba na koupi auta, začátky podnikání nebo chcete mít lepší úrokovou sazbu než u spotřebitelského úvěru? Pak pro vás může být řešením neúčelová hypotéka (neboli americká hypotéka).

Co je neúčelová hypotéka?

Jak už sám název prozrazuje, neúčelová hypotéka je druhem hypotéky, který se však od té klasické liší tím, že ji nemusíte využít na stavbu nebo koupi nemovitosti, ale prakticky na cokoliv chcete.

Čím se tedy liší od klasické hypotéky a spotřebitelského úvěru?

U běžné hypotéky je podmínkou její využití na stavbu, rekonstrukci nebo koupi nemovitosti, zatímco jak už bylo zmíněno, neúčelovou hypotéku můžete využít na cokoliv a nemusíte to bance vůbec oznamovat. Pokud si však chcete vzít hypotéku na koupi domu nebo bytu rozhodně se vyplatí vzít si tu běžnou, protože má lepší úrok.

Oproti spotřebitelskému úvěru je zásadní rozdíl takový, že ačkoliv si půjčíte peníze třeba na auto, vždy musíte ručit nemovitostí (úvěr může činit většinou 70 až 75% z její ceny).

I při neúčelové hypotéce musíte předložit příjmy

O neúčelovou hypotéku můžete žádat pouze jako fyzická osoba a vždy musíte doložit podrobný přehled vašich příjmů, další podmínky vždy záleží na konkrétní bance.

Nižší sazba

Standardní sazba u neúčelových hypoték bývá 3 - 4% ročně. Pro srovnání, u spotřebitelských úvěrů začínají na 5% ročně a více, podle bonity klienta se přitom může vyšplhat až na 10%. Přičemž výše se pohybuje od sta tisíc do přibližně deseti milionů korun.

Více informací

Chcete poradit?

Potřebujete vědět více informací, nebo chcete pomoci najít tu nejvýhodnější neúčelovou hypotéku? Neváhejte nás kontaktovat, náš tým zkušených specialistů je tu pro vás.

Chci hypotečního poradce

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let