Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Offsetová hypotéka sníží úroky i splátky

%
12. 2. 2020

Že pojem offsetová hypotéka slyšíte poprvé? Přestože je v České republice už nějaký ten pátek, ne všechny banky ji svým klientům nabízejí. Připravili jsme pro vás podrobnosti, proto neváhejte a díky svým úsporám ovlivněte výši úroků a splátek. Každá koruna se počítá.

Co je to offsetová hypotéka?

Offsetová hypotéka označuje hypotéku se započtením úspor. V praxi to vypadá tak, že vám banka úročí rozdíl mezi nesplacenou částkou a částkou, kterou máte na svém běžném účtu. Znamená to tedy, že čím víc peněz na účtu máte, tím bude úroková sazba nižší.

Příklad:

Karel si půjčil 1 000 000 Kč. Na svém účtu má 300 000 Kč, se kterými může kdykoliv podle potřeby nakládat. Banka mu počítá výši úroku a splátky z rozdílu – Karel tedy bude platit úroky jen z částky 700 000 Kč.

Chci spočítat hypotéku

Výhody offsetové hypotéky

Hlavní výhodou offsetové hypotéky je, že peníze na běžném účtu máte stále po ruce a zároveň vám snižují úrokovou sazbu. Vyplatí se finanční rezervy shrnout na jeden účet a navýšit tak celkovou částku, o kterou se vám jistina sníží.

Jaké další výhody zpravidla banky nabízejí?

  • Vyřízení hypotéky bez poplatků
  • Splatnost až 30 let
  • Fixace od 1 do 5 let (možno i déle dle podmínek banky)

Hypotéka se zápočtem úspor jde i bez úroků

Některé banky nabízejí hypotéku se zápočtem úspor za velmi výhodných podmínek – dokonce takových, že nabízejí nulovou úrokovou sazbu za podmínky, že máte na účtu 100 % zůstatku hypotéky. Je ale důležité podoktnout, že úroková sazba u tohoto typu hypotéky je vyšší než u klasické, proto je důležité celkové zhodnocení vaší finanční situace, s čímž vám pomohou naši hypoteční poradci.

Kdy se hypotéka se zápočtem úroků vyplatí?

Pokud se řadíte mezi žadatele, kteří při koupi nemovitosti „vyluxují“ účet, hypotéku se zápočtem úspor rovnou přeskočte. Toto řešení je vhodné například pro ty, kteří jednu nemovitost kupují a zároveň druhou prodávají nebo v brzké době očekávají větší finanční příjem.

Neriskujte se svým majetkem a zkonzultujte výhodné hypotéky s profíky v oboru. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let