Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Prodej bytu s hypotékou

%
30. 10. 2020

Možná jste si mysleli, že si vezmete hypotéku, koupíte byt a budete ji šťastně a spokojeně splácet. Ovšem člověk míní, život mění. A může nastat situace, kdy z různého důvodu budete potřebovat řešit prodej bytu s hypotékou.

Prodej bytu s hypotékou není nic složitého

Dobrou zprávou je, že prodej bytu s hypotékou ani jeho případný nákup není nic, co by vám bránilo ve štěstí, a rozhodně se nejedná o nějakou velkou překážku nebo složitost, ačkoliv to tak na první pohled může působit.

Prodej bytu s hypotékou a jeho následující koupě jsou naprosto běžnou záležitostí. Ne každý ji totiž stihne splatit do doby, než nemovitost potřebuje prodat.

Koupě bytu s hypotékou vás neomezuje

V první řadě je potřeba si říci, že to, že kupujete byt s hypotékou nemá vliv na vaše vlastní získání hypotéky. Pouze k tomu bude potřeba o trochu více papírování.

Pokud se chystáte prodávat byt s hypotékou, máte v podstatě tyto možnosti. Buď nový majitel převezme vaši stávající hypotéku (to se ale v naprosté většině případů nestává, protože sjednání nové hypotéky je v posledních letech výhodnější), nebo musíte ukončit váš hypoteční úvěr.

Při prodeji bytu s hypotékou musíte nejprve do banky

Na váš byt se totiž díky hypotéce váže zástavní právo, které je vázáno na banku, u níž je hypotéka sjednaná. Zástavní právo banka zruší až ve chvíli, kdy je splacena celá částka úvěru.
Pokud se tedy chystáte na prodej bytu s hypotékou, musíte nejprve do banky, od které potřebujete mít souhlas s prodejem a zjistit celkovou výši zůstatku úvěru.

Možnosti prodeje bytu s hypotékou:

  • hypotéku splatíte běžným způsobem - tedy zbývající dluh doplatíte vlastními penězi, dalším úvěrem nebo navýšením nové hypotéky
  • byt prodáte i s hypotékou - musí ale souhlasit kupující i banka, pro kterou musí být kupující dostatečně bonitní
  • refinancování stávající hypotéky - kupující si sjedná nový úvěr

Máte dotazy?

Nebo potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let