Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Reverzní hypotéka

%
3. 1. 2021

Pokud hledáte na internetu informace ohledně hypotéky, možná jste narazili na pojem reverzní hypotéka. Pokud si chcete půjčit na vlastní bydlení, není to rozhodně nic pro vás, jedná se totiž o takzvaně obrácenou hypotéku.

Co je tedy reverzní hypotéka?

Reverzní hypotéka je hypotéka naruby. Zatímco u té běžné financujete vlastní bydlení a vypůjčené peníze splácíte postupně v pravidelných splátkách jednou měsíčně, u té reverzní dostanete jednorázovou půjčku oproti zastavení vlastní nemovitosti.

Nic pro mladé lidi, ale pro seniory bez dědiců

Protože se nejedná o standardní hypotéku, žádná z českých bank reverzní hypotéku nenabízí, získat ji lze pouze u nebankovních finančních společností. Není to tedy nic pro mladé lidi, kteří potřebují vlastní bydlení, ale naopak pro osamělé seniory, kteří potřebují peníze, mají vlastní nemovitost, ve které chtějí dožít, a po smrti ji nechtějí nikomu odkázat.

Chci poptat hypotéku

Jak reverzní hypotéka funguje?

Pokud si vezmete reverzní hypotéku, neplatíte žádné měsíční splátky, ale celý dluh včetně úroků je zaplacen až po smrti majitele. Výnosem z prodeje nemovitosti pak společnost uspokojí svoji pohledávku. Pokud je výnos vyšší než pohledávka, zbývající částku dědí dědicové.

Rozhodně není pro každého

Reverzní hypotéka není běžným řešením finanční situace. Také je otázkou, zda není výhodnější nemovitost prodat. Jde o zajímavou možnost pro staré lidi, kteří nemají svou nemovitost komu odkázat a po jejich smrti by propadla státu, případně pro ty, kteří chtějí ve svém domě dožít, ale nemůžou si to finančně dovolit.

Podmínky reverzní hypotéky

  • minimální věk 60 let
  • svéprávnost
  • vlastník nemovitosti
  • v nemovitosti je nutné bydlet
  • nesmíte být v exekuci (ovšem lze ji vyplatit úvěrem)

Máte dotazy?

Nebo potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zodpovíme vaše otázky ohledně hypoték.

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let