Najdeme Vám nejlevnější hypotéku

Státní hypotéka ve světě úvěrů

%
5. 8. 2020

Hypoteční úvěry, zkráceně hypotéky, patří i v dnešní době mezi nejoblíbenější bankovní produkty. Zjednodušeně řečeno se jedná o zvýhodněnou půjčku peněz určenou především ke koupi nemovitosti či k její rekonstrukci. 

Státní hypotéka je jedním z typů tohoto úvěru, který bývá často označován také jako hypotéka pro mladé. Jak již z tohoto názvu vyplývá, jde tedy o pomoc ze strany státu mladým rodinám pořídit si vlastní bydlení.

Státní hypotéka a ostatní druhy hypotečních úvěrů

Určitě jste slyšeli o hypotéce klasické nebo americké. Jejími poskytovateli jsou různé bankovní, někdy i nebankovní instituce. Na rozdíl od nich se stává u státní hypotéky věřitelem stát, přesněji řečeno Státní fond rozvoje bydlení. Státní hypotéky jsou poskytované v rámci jeho Programu pro mladé.

Jaké jsou podmínky pro získání státní hypotéky?

Jak už bylo výše zmíněno, státní hypotéka je určena především pro mladé lidi, kteří ještě nemají k dispozici dostatečné finance ke koupi či renovaci vlastního bydlení, ale rozhodli si tento sen splnit co nejdříve. Jelikož jde o podporu státu vlastního bydlení pro mladé rodiny, není tato varianta hypotéky určená pro jednotlivce. Žádat o ni mohou pouze manželé či registrovaní partneři. Výjimku z této první podmínky mají nesezdaní partneři v případě, že vychovávají potomka mladšího patnácti let. Žádný z partnerů nesmí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti, ani být v nájmu v družstevním bytě. Žadatelé také musí doložit doklad o příjmu a dále potvrzení, že nejsou vedení v centrální evidenci exekucí a také že nemají nedoplatky v sociálním a zdravotním pojištění, nebo na daních.

Kolik peněz si lze v rámci státní hypotéky půjčit?

Výše státní hypotéky závisí především na účelu výpůjčky. Limity se liší podle toho, zda chce žadatel pouze modernizovat, koupit dům či byt, nebo stavět dům. Maximální suma činí až dva miliony korun na koupi či stavbu domu. V rámci programu je vždy vyčleněna určitá částka peněz, ketou lze čerpat. Pokud dojde k jejímu vyčerpání, podávání žádostí je ukončeno. Velkou výhodou je bez pochyby nízká úroková sazba, která nyní činí 1,2 procenta s fixací na 5 let. Maximální doba splácení státní hypotéky je 10 let u rekonstrukce bydlení a 20 let při koupi či stavbě. Z vážných důvodů lze zažádat o výjimku.

Získejte nejlepší hypotéku s nejnižší úrokovou sazbou

Stále váháte, který druh hypotéky bude pro vás nejvýhodnější? Nejste si jisti, zda splňujete podmínky pro získání státní hypotéky nebo nevíte, jak na to? Ušetřete si starosti a obraťte se na odborníky, kteří se ve světě financí vyznají! Vyhledají a nabídnou vám to nejlepší řešení pro vás.

Nezávazně poptat

Porovnáváme pro Vás 134 hypotečních produktů
93 120 Kč
Tolik ušetříme průměrně klientovi za dobu fixace.
18 624 Kč
Je průměrná roční úspora našich klientů.
821 284 617 Kč
Byl objem poptávek za poslední měsíc.
 
Poslední zpracované nabídky hypoték
Alena P.
1 800 000 Kč
splátka 6 430 Kč
úrok 2,19%
splatnost 30 let
 
Petr Ž.
2 550 000 Kč
splátka 11 000 Kč
úrok 2,34%
splatnost 25 let